Важливий й пристойний рівень англійської — без нього нікуди. Плюс гарні комунікативні навички і здатність розуміти бізнес-процеси. Ресерчер (researcher) — це стартова спеціальність, з якої можна увійти до професії рекрутера. Фактично це асистент, який допомагає з пошуком контактів, запрошує кандидатів на співбесіду тощо.

Робота рекрутера — це про вміння справлятися з відмовами, не зупинятися на них, а продовжувати йти до своїх цілей. Власне, буває, що спочатку виникає заперечення (відмова) від кандидата, з якими працює рекрутер. Основна мета роботи з запереченнями — зрозуміти, чого насправді хоче кандидат. Якщо дати коротке визначення, рекрутинг — це найм спеціалістів.

Книги, Які Варто Прочитати It-рекрутерам

У цьому їм завжди готові допомогти колеги з маркетингового відділу. А об’єднати всі знання та систематизувати їх допоможуть курси в CHI IT Academy. Попри безліч тренінгів з історіями успіху у відгуках на сайті, здобути професію IT-рекрутера не так і просто. Більша частина курсів на ринку зорієнтована на те, щоб удосконалити вже наявні навички, а не будувати кар’єру з нуля.

Що робить та за що відповідає IT Recruiter

Розбираємося, що це за професія і як її освоїти разом з Катею Осадчук — СEO Indigo Tech Recruiters, в минулому — HRD з більш ніж 10-річним досвідом. Далі робота з новим членом команди переходить до HR-фахівця. Хоча в деяких компаніях етап знайомства нового співробітника з командою та процесами також належить до обов’язків рекрутера. Така риса необхідна  для оцінки та аналізу резюме від кандидатів. Потенційні претенденти можуть надати чимало інформації про свої здобутки та вміння, втім наскільки написане відповідає дійсності, – розбиратися рекрутеру. Крім того, вагоме значення мають уважність і скрупульозність.

Як Стати І Де Вчитись На Іт-рекрутера

У статті також розглянуто переваги та недоліки роботи тім ліда в IT-індустрії. Також даний матеріал допоможе розібратися в тому, як розвиватися далі у кар’єрі тім ліда, та що потрібно знати, щоб стати ефективним Team Lead-ом. Узагалі, професія рекрутера в айті є досить цікавою та розвиваючою, тому вона може бути привабливою для багатьох людей. Коли є план найму, залишається йти і знаходити кращих кандидатів. Але спочатку слід зрозуміти, що для вас означає «кращі». У професійного рекрутера є чітко прописаний профіль посади в компанії — з вимогами до навичок і описом майбутніх завдань людини.

Що робить та за що відповідає IT Recruiter

Пандемія, локдауни, а нині й війна диктують нові умови для сфери. За даними Jobbatical, 5 хвилин відеоінтерв’ю it recruiter вакансии прирівнюється до анкети з 200 питань. Тому не дивно, що рекрутери швидко адаптувалися до віддаленої роботи.

Схожі Матеріали По Темі:

Війна – це нові реалії для суспільства, в тому числі для сфери інформаційних технологій. ІТ-спеціалісти з одного боку завзято проводять DDoS-атаки на російські сайти, з іншого – створюють корисні тематичні застосунки. Навіть в умовах війни ІТ-індустрія не стоїть на місці, а рекрутери відновлюють довоєнні темпи роботи, адже команди повинні поповнюватися новими спеціалістами. Адже хто як не рекрутери так енергійно й наполегливо здобувають для своїх компаній найкращих гравців. Робота IT-рекрутера – невпинний потік задач з найму крутих фахівців. Саме від нього залежить, наскільки ефективну та продуктивну команду вдасться зібрати для проєкту.

Що робить та за що відповідає IT Recruiter

Одночасно рекрутер повинен пам’ятати про ефективність, в тому числі про cost per hire. Потрібно вміти аналізувати ефективність каналів пошуку, воронку кандидатів, на якому етапі вони відпадають і, головне, робити з цього правильні висновки. Це тільки частина цифр, з якими потрібно працювати рекрутеру. Поговоріть з менеджерами і дізнайтеся, хто зірочка в команді і чим відрізняється від інших співробітників. Потім поговоріть з цими зірковими співробітниками, щоб зрозуміти, що в них особливого, чому вони залишаються в компанії, що їх мотивує.

Немає сталої думки на ринку, що потрібно знати для кожного грейду. Вимоги можуть відрізнятися в різних містах, вони залежать від обов’язків, домену, бізнес-моделі та типу компанії. Щодо кар’єрного зросту, то рекрутери в ІТ можуть розвиватися у багатьох напрямках. Вони можуть стати менеджерами з набору персоналу, відповідальними https://wizardsdev.com/ за розвиток бізнесу, або керувати відділами з набору персоналу. Також можливість зайняти посаду рекрутера з вищою заробітною платою в іншій компанії залежить від досвіду та результатів вашої роботи. Оскільки компанії не завжди набирають співробітників, рекрутеру можна не працювати у компанії повний день.

Рекрутери аутсорсингових компаній шукають IT-фахівців під вимоги замовників різних проєктів. У них є певна зона відповідальності — потрібно виконати завдання клієнта якісно та вчасно. При цьому рекрутер досі може впливати на пропозицію кандидату та швидко уточнювати у менеджера деталі. В останньому напрямку більше можливостей для професійного та кар’єрного розвитку. Такі знайдуть Xamarin-розробника навіть за коментарями про книгу з мобільної розробки на сайті відгуків. Кар’єру в рекрутингу починають з позиції сорсера/ресерчера або Trainee/Junior-рекрутера.

Дарина Мараховська, Middle IT Recruiter у Pingle Game Studio, розповіла про особливості рекрутингу в IT та Gamedev. Про те, чим займається рекрутер, що важливо знати такому спеціалісту та де можна навчитися рекрутингу. В цьому розділі ми детально розглянемо типові задачі, які виконує рекрутер в IT, його основні обов’язки та розкриємо, з чого складається типовий робочий день рекрутера. Щоб зрозуміти, яка професія краще підходить для вас, спробуйте проаналізувати свої вміння, характер та інтереси.

Відповідь на кшталт «Мені подобається спілкуватися, допомагати людям знаходити себе, змінювати чиєсь життя на краще» не рахується. Інтерв’ю за компетенціями відрізняється своєю детальністю та ретельною підготовкою. Рекрутер перевіряє, наскільки кандидат відповідає конкретним вимогам до посади та як вирішуватиме ті чи інші задачі. На цьому етапі рекрутер присутній, втім саме інтерв’ювання часто проводить технічний фахівець компанії.

І, звичайно, рекрутинговий процес потрібно вибудовувати так, щоб виявити відповідність кандидата цьому профілю. ІТ Рекрутер – це спеціаліст із пошуку талановитих кадрів та їх залучення для роботи в ІТ-компанії. Провести пошук та відбір кандидатів, співбесіду з кожним, ознайомити з умовами співпраці та запропонувати місце в компанії – ключові задачі рекрутера. Аналіз вакансії (Job analysis), Пошук (Sourcing), Відбір (Selection and Recruitment) – три кити, на яких тримається робота такого спеціаліста.

Що робить та за що відповідає IT Recruiter

Найкращим способом отримання таких знань є проходження спеціалізованих курсів або навчання в університетах, що пропонують програми з управління персоналом. У цьому розділі будуть розглянуті основні етапи процесу співбесіди, а також детально описані різні види співбесід, які можуть бути використані рекрутерами. Крім того, будуть надані поради щодо підготовки до співбесіди та проведення її успішно. Статистика показує, що найкращі можливості у пасивних кандидатів, тих, хто не шукає активно, але зверне увагу, якщо з’явиться потрібна можливість. Вивчіть, хто ці люди, де вони знаходяться і які їх цілі.

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням файлів cookie відповідно до Privacy Policy. Кожен день роботи в IT-рекрутингу — це новий виклик собі та своїм скілам, можливість швидко рости й отримувати гідну плату за свій талант. Він розділений на окремі блоки з рекрутингу та HR. Є можливість отримати стипендію на навчання. Курс допоможе отримати базу для початку кар’єри в рекрутингу (теорія, основні терміни). 5️⃣ Відділ кадрів займається просуванням у роботі, атестацією та зростанням співробітників усередині організації.

ITExpert — українська IT-рекрутингова компанія, яка вже більше 6 років на ринку. Кожний рекрутер команди проходить довготривале внутрішнє навчання за технологіями, структурою ринку IT, консультується з ментором. Ми запитали у трьох спеціалістів ITExpert, чому вони обрали кар’єру в IT-рекрутинговому агенстві і чому їх так приваблює ця сфера. Щодо HR-команди, то в Genesis вона складається з HR Business Partner, People Partner, HR Administrator. HR Administrator стежить, щоб усі HR-процеси виконувалися, проводить рев’ю, допомагає керівникам в організаційних питаннях. Спілкується зі співробітниками, допомагає їм вирішити особисті і робочі питання.